Evde Enjeksiyon (İğne) Hizmeti

Vücutta damar, doku, kanal ya da boşluğun içerisine genel olarak enjektör yardımı ile sıvı ya da ilaç verme işlem, enjeksiyon işlemidir. Evde Enjeksiyon (İğne), sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış olan çalışanlarımız tarafından yapılmaktadır. Enjeksiyon işlemi, gastrointestinal sistem dışında parenteral olarak uygulanır. Her durumda enjeksiyonlar sadece yetkili sağlık personeli tarafından yapılmalıdır. Bu durumda hasta sağlığını önemsemek ilk aşamada yer almaktai dolayısıyla bu bağlamda sağlığınız bizim için oldukça önemlidir. Basit gibi görünen enjeksiyon işlemi aslında profesyonelce ve bilinçli bir şekilde yapılmalıdır, aksi takdirde sağlığınıza geri dönüşü olmayan sorunlar getirecektir. Deri altı enjeksiyonlar için en iyi yerler, üst kolun dış yüzeyi veya alt bacağın üst dış yüzeyidir. Bu yerlere ek olarak meme üst bölgesinden veya göğüs ve karın derisinden de enjeksiyonlar yapılabilir. Bu konuda sağlık çalışanlarımız en uygun bölgeyi seçerek enjeksiyon işlemini gerçekleştirmektedir.

Evde Enjeksiyon (İğne) Rahatlığı

Bizler Evde Enjeksiyon (İğne) yaparak alanında uzman ekibimiz aracılığıyla siz değerli hastalara mobil hizmet vermekteyiz. Evde enjeksiyon aşağıdaki şekillerde uygulanmaktadır:

  • Adele’ye (kas) (kas içi)
  • Deri altı (SUBKÜTAN)
  • İntravenöz (İNTRAVENÜS)

 

Kas içi enjeksiyon: Kas içi enjeksiyon esas olarak kalçadan yapılır. Ek olarak baldır veya kol kaslarına enjeksiyonlar yapılabilir. Popodan enjeksiyon için en uygun yer belirlenir. Bunun için ise kuyruk kemiğinden sağa veya sola ve enjekte edilecek kişinin omurgasına dik bir çizgi çizilir. Bu çizginin ortasına dikey bir çizgi çizilir. Bu, kalçanın bir tarafını dörde bölünmüş bırakır ve bu bölümlerin üst ve dış kısımlarına iğne batırılmalıdır.

Deri altı: Enjeksiyon yöntemlerinden ilki deri altı enjeksiyondur; deri altı enjeksiyon için en uygun yer üst kolun dış yüzeyi veya alt bacağın üst dış tarafıdır. Bu yerlere ek olarak meme üst bölgesinden veya göğüs ve karın derisinden de enjeksiyonlar yapılabilir.

Damardan enjeksiyon: Damardan enjeksiyon, ilaçların bir damar yoluyla doğrudan dolaşım sistemine enjekte edilmesidir. Bu iş için kullanılan şırınganın boyutu, ilacın miktarına bağlıdır. İntravenöz enjeksiyon için en uygun bölge dirsekteki ön kol damarıdır. Buradaki damar pozisyonu M harfine benzer. Bu M harfinin herhangi bir kısmı iğne işi için uygundur.

Evde Enjeksiyonları Hangi Kurumdan Alabilirsiniz?

Enjeksiyon yapabilecek kişi ve kurumlar mevcuttur. Buna hemşirelik okulları ve dengi okullardan, doktorlardan, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış kurumlardan (tıp merkezleri, hastaneler, evde bakım merkezleri vb.) mezun olanlar dahildir. Evde enjeksiyon için kurum oldukça önemlidir. Bu konuda güvenilir kurumlardan destek almalısınız. Öncelikle evde enjeksiyon hizmeti almaya karar verdiyseniz yapmanız gereken ilk şey kapasite sorgulamasıdır. Konu ile ilgili olarak bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca eczanelerde enjeksiyon işlemi yapılmamaktadır. Sağlık Bakanlığı eczanelerde enjeksiyon yapılmasını yasaklamıştır. Dolayısıyla bizlerden destek alarak bu konuda sağlığınız için yatırım yapabilirsiniz. Evde enjeksiyon yaptırmaya karar verdiğinizde, alacağınız tesisin Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı olup olmadığını mutlaka sormalısınız. Evde enjeksiyon yapabilmek için sağlık çalışanları reçetenizi görmelidir. Reçetesiz ilaç uygulaması yasal bir süreç değildir. Ayrıca evde enjeksiyon (iğne) prosedürlerinin maliyeti, uygulama sıklığına, hizmet verilen alana ve toplam enjeksiyon sayısına bağlıdır.

Evde Enjeksiyon (İğne) Yaptırmanın Yararları

Evde enjeksiyon hizmetleri alırken, trafik sıkıntısı çekmeden ve bulaşıcı hastalıklardan korunarak evinizin konforunda hizmet alabilirsiniz. Bunun için vereceğiniz doğru adrese gelen ekiplerimiz, sizlere dilediğiniz şekilde yardımcı olacaktır. Doktorunuzun düzenli olarak verdiği aşıları yaptırmak için ekiplerimizden destek alabilirsiniz. Evde enjeksiyon hizmetlerinin yararları arasında yazılı prosedürler doğrultusunda eve giriş yetkisi olan ve lisanslı hemşireler tarafından işlem uygulanmaktadır. Bizler, hastanın reçetesinden itibaren hastada oluşabilecek tüm komplikasyonlara kadar evde yapılmış olan tüm hizmetlerden sorumlu olmaktayız. Bu konuda sorumluluk bilincinde olarak sağlığınızı belgeli olarak güven altına alıyoruz. Evde enjeksiyon hizmetlerinin yararları arasında aşağıdakiler de ayrıca yer alır:

  • Ev koşullarında uygulanan enjeksiyon hizmetleri, hasta için son derece konforlu bir işlemdir.
  • Hem zamanınızdan hem de enerjinizden tasarruf sağlamış olursunuz.
  • Her yaş grubu için uygun bir hizmet olmakla beraber, 18 yaşın altındaki kişilerin velilerinin mutlaka bulunması ve izinlerinin olması gerekmektedir.
  • Enjeksiyon işleminde oluşan panik en az seviyeye inerek, evinizdeki konfor bunun destekçisi olur.
  • Profesyonel koşullarda bütüncül olarak sağlık hizmeti sunan evde enjeksiyon hizmetleri, ruhsatlı olarak güvenilir bir hizmet sunar.

Aynı zamanda bizlere ulaştığınız durumda sağlık çalışanlarımız öncelikli olarak reçete sorgulaması yapmaktadır.

HİZMETLERİMİZ

Teta Sağlık Merkezi

bizi arayın

ACİL DURUMLAR İÇİN İLETİŞİM HATTI