Evde Acil Yardım Uygulamaları

Acil Servis, acil servis hekimi tarafından acil ziyaret ihtiyacı nedeniyle randevusuz hastaneye kabul edilen veya ambulansla nakledilen hastalara tanı ve tedavi hizmeti vermektedir. Acil yardım hizmeti almak istediğinizde merkezimizi arayarak hızlı bir hizmet alabilirsiniz. Acil yardım sistemleri, her ilke ve kaynağın bir kombinasyonunu kullanır. Acil yardım sağlayıcıları toplum içinde çalıştıkları için, genellikle halk sağlığı sorunlarını ilk tespit eden bir servistir. Büyük bir sağlık sorununun varlığı genellikle onun acil servise gelişini haber verir. Acil yardım sağlayıcıları çeşitli acil durumlara ve tehlikelere müdahale etmektedir. Dolayısıyla asıl görevleri acil tıbbi bakımdır. Sağlık merkezimizde sorumlu olan ve tüm tıbbi departmanlarda olan doktorlarımız, acil bir çağrı aldıklarında hastane tesislerimize hızla ulaşırlar. Ekibimiz acil durumlar sağladığında hasta hakları ve gizlilik her zaman bir önceliktir.

Acil Yardımda Acil Servis

Acil yardım almak isteyen hasta ve hasta yakınları, sağlık merkezimizi arayarak destek alabilirler. Bu kapsamda hastanın evde müdahale edilememesi, acil servise kaldırılmasını gerektirebilir. Acil servisi, giriş ve çıkışların hızlı ve rahat olduğu hastanemizin giriş katında yer almaktadır. Acil serviste ayrıca hastalara özel hizmetler sunmak için belirli bölümler bulunmaktadır. Bu bölümler özel olarak tasarlanmış ve en son profesyonel ekipmanlarla donatılmıştır. Acil servisin en önemli hizmetleri olan ağır travma, şok veya kalp krizi geçirmiş hastaların kabul edildiği yerler hasta yaşamı için önem arz eder. Hızlı ve kapsamlı müdahale için gerekli tüm tıbbi ekipmanlar (cerrahi aydınlatma, acil durum ambulansları, defibrilatörler ve solunum destek ekipmanları) her zaman elimizin altındadır. Acil Servisler, günlük çalışmalarında çok çeşitli önleyici, hazırlık, müdahale ve kurtarma hizmeti operasyonları ve olay müdahalesi sağlayan milyonlarca yüksek eğitimli, yüksek vasıflı personel ve fiziksel ve siber kaynaktan oluşan bir topluluktur. Acil sağlık hizmetinde kapsamlı bir teşhis yapılır ve tüm işlemler hızlı bir şekilde yapılır. Bu bağlamda hastanın yaşama tutunması sağlanarak ilk yardım yapılır.

Acil Servisin Önemi

Acil Sağlık Hizmetleri, acil tıbbi bakım sağlayan bir sistemdir. Ciddi hastalık veya yaralanmaya yol açan bir olay tarafından aktive edildiğinde, Acil Sağlık Hizmetlerinin odak noktası hasta için acil tıbbi bakımdır. Acil servis, hastalar için önemli bir bölümdür. Ayrıca, kalp krizi ve pulmoner emboli gibi ciddi risk altındaki hastalarda ayırıcı tanı yapmak için en kısa zaman içerisinde laboratuvar test raporları kullanılır. Bu ileri tetkiklerin gece ve tatil günlerinde yapılabilmesi, acil servis hekimlerine ve danışmanlara erken teşhis konusunda büyük kolaylık sağlayarak hastalarımızın hayatını kurtarabilecek potansiyele sahiptir. Hastane afet planlarının ayrılmaz bir parçası olarak, sağlık merkezimizde bulunan hastane acil departmanları, doğal afetler ve toplu yaralanmalar gibi istisnai durumlarda konumların, personelin ve ekipmanın kapasitesini üç katına çıkarma yeteneğine de sahiptir. Kısacası, sağlık merkezimizin tüm gereksinimlerini karşılamak için son teknoloji tıbbi ekipman kullanan deneyimli ve profesyonel personel aracılığıyla en iyi acil yardım hizmetleri sunuyoruz.

Acil Yardımda Sağlık Merkezimiz

Sağlık merkezimizde uygulanan acil yardım, asıl olarak hastanın ilk tedavisinde önem taşır. Bunun yanı sıra acil servis, insanların sağlık ve güvenliğini korumak ve geliştirmek için tasarlanmış diğer hizmetler ve sistemlerle entegredir. Acil sağlık hizmeti, sistemin her bileşeninin koordineli ve kesintisiz bir acil tıbbi bakım sisteminin parçası olarak önemli bir rol oynadığı karmaşık bir sistemdir. Birden fazla kişi ve kurumu içeren müdahale ve acil tıbbi bakımı koordine etmek için bir sistemdir. Kapsamlı bir Acil yardım sistemi, her gün çeşitli acil durumlara yanıt vermeye hazırdır.

  • Doktorlar, hemşireler ve terapistler
  • Eğitimli profesyoneller
  • Rehabilitasyon tesisleri

Bir Acil yardım sisteminin “günlük olarak her türlü acil duruma hazır” olabilmesi için kapsamlı olması gerekir. Böyle bir sistemin geliştirilmesi ve sürdürülmesi, sağlık personellerinin dikkatli planlama, hazırlık ve özverisini gerektirir. Acil yardım kapsamında yer alan bir diğer önemli hizmet ise telefon ettikten sonra durumunuzu sağlık ekiplerine aktarmanızdır. Bu bağlamda sağlık ekipleri tarafından tarafınıza ulaşım sağlanarak ilk yardım yapılır ve hastanın hayati sorunu ortadan kaldırılır. Hastanın yaşamının devam etmesi için acil yardım oldukça önemlidir. Bu konuda evde sağlık hizmetleri kapsamında destek alarak hastanın yaşamının kurtulmasını sağlayabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ

Teta Sağlık Kabini

Feyzullah Mahallesi Tarla Sokak No:12/A Maltepe İstanbul

bizi arayın

ACİL DURUMLAR İÇİN İLETİŞİM HATTI