İstanbul’da Ambulans Hizmeti

İstanbul‘da Ambulans hizmeti, belli sağlık kuruluşlarına tedavi amaçlı olarak gidecek olan ya da hastanede taburcu olup evine ulaşmak isteyen, bunun için toplu taşıma kullanma yeterliliği bulunmayan hastaların, dilediği alanlara daha sağlıklı ve kolay bir şekilde ulaşmalarına yardımcı olan nakil işlemleri olarak tanımlanabilir.

Tedavisi biten ve de taburcu olan hastalar, sağlık durumlarına bağlı olarak, ambulans şoförü ve sağlık çalışanları ile, hastanın sağlık duruma bağlı olarak, hastanın hastaneye ya da eve ulaşımın sağlamaktadır. Şehirlerarası olan yolculuklarda da hasta ve sağlık çalışanı haricinde, sağlık konusunda daha güvenilir bir yolculuk gerçekleştirmek için nakil aracında ek bir personel daha görevlendirme sağlanır. Bunun haricinde, uçuş gerektiren mesafeler için ise, gerekli raporlar temin edilerek, sağlık çalışanları ile hava ambulansı yardımı üzerinden ulaşım gerçekleştirilir.

Ambulans Hizmeti Nedir?

Teta Sağlık merkezi olarak, hastaların acil sağlık sorunları ya da ulaşımda zorluk yaşaması durumlarında hastaneye ulaştırarak hızlı müdahale gerçekleştirmesini sağlamak, ihtiyaç duyulan durumlarda gerekli sağlık müdahalelerinde bulunarak can sağlığını koruma amacı sağlamaktır.

Bu hizmetler amaçlı olarak ambulanslar, sağlık ekipmanları olarak tam donanımlı bir şekilde çalışır. Ambulans içerisinde çalışan kişiler ve yer ekipmanlar hem eksiksiz hem de kusursuz bir şekilde performans göstermelidir. Nakil sağlanmakta olan hastaların, nakil işlemi gerçekleştirirken ihtiyacı olacak her ekipman, öncesinde bilinmeli ve ambulans içerisinde yer almalıdır. Bunun haricinde acil durumlar için ambulansta gerekli tüm olaylara yönelik işlemler sağlanması gerekmektedir.

Ambulans Hizmeti Özellikleri

İnsan sağlığı yer alan bu konuda, tüm donanımsal özelliklerin yer almakta olduğu özel ambulans hizmetleri, hastaların daha güvenilir ve sağlıklı bir şekilde nakil işlemlerinin gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Özel olarak yer alan ambulans hizmetleri, 112 arandığında verilen ambulans hizmetleri ile aynı özellikleri sağlamaktadır. Özel ambulans hizmetleri ise, Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan yönetmelik içerisinde sunulan tüm şartları barındırabilmektedir.

Özel ambulanslar, hasta ya da yaralı durumda bulunan bireylere, ilk müdahaleyi direkt olarak gerçekleştirir. Daha sonrasında ise hızlı bir şekilde hastaneye ya da herhangi bir sağlık merkezine güvenli olarak nakil işlemlerinin gerçekleştirmesine yardımcı olur.

Bu ambulans hizmetlerinin, normal ambulanslara göre farkları ise, araçların daha yeni ve donanımsal anlamda daha iyi ekipmanları barındırmasıdır. Hem ambulansın iç donanımı hem de ekipman olarak kaliteli ve de kapsamlı bir hizmet sunabilir.

Özel ambulans hizmetleri, özel nakit hizmetleri sayesinde, hastalara gerekli tüm sağlık konforunu sağlamaktadır Sağlık kuruluşlarına ya da dilediği bir lokasyona götürebilmesine yardımcı olur. Bu gibi önemli hizmetler neticesinde, ambulans hizmetleri sıkça tercih edilebilmektedir.

Hastanın tedavi işlemleri devam ederken, ancak tedavileri evde gören ve gerekli sağlık kontrollerin sağlanması amacı ile sağlanan hizmetleri kapsamaktadır. Hasta kişi, görevli olan sağlık çalışanı ve ambulans yardımı ile evden alınarak hastaneye ulaştırılır. Daha sonrasında gerekli kontrol ve tedaviler uygulandıktan sonrasında ise, ambulans ile beraber sorunsuz bir şekilde evine tekrar ulaştırılma hizmeti verilir.

Randevulu olarak doktor muayeneleri, sağlık raporları, laboratuvar sonuçları, MR ya da tomografi gibi aciliyeti bulunmayan sağlık gereksinimleri adına, hastaların sağlık ekibi ve ambulans ile evinden alınarak dilediği sağlık kuruluşuna götürülmesine yardımcı olan işlemler olarak nitelendirebiliriz.

Herhangi bir tedavi ya da rapor amaçlı olarak gidilen hastane ziyaretlerinde, toplu taşıma ile ulaşım sağlamakta zorluk çeken hastaların, sağlık çalışanı ve ambulans aracılığı ile evine ulaşımlarının gerçekleştirilmekte olduğu hizmetlerdir.

Hastalık durumuna bağlı olarak tedavi amaçlı gidilmekte olan hastaneden, başka bir hastaneye gidilmesine ihtiyaç duyulduğu zamanlarda, sağlık çalışanları ile beraber hastanelere ulaşımın gerçekleştirilmekte olunan hizmetlerden birisidir.

Hangi Durumlarda Ambulans Hizmetine İhtiyaç Duyulur?

Ambulans hizmetlerine, hastane ya da ev içerisinde yer alan hastaların, gerekli tedavi işlemlerinin gerçekleştirilmesi hususunda ihtiyaç duyulur. Özellikle de bu hastanın, özel olarak hizmet ihtiyacının bulunduğu bir birey ise, ambulans hizmetleri daha çok önem teşkil etmektedir. Hastanın yatalak ya da taşınması zor bir durumda olmasıyla, özel ambulans bir gereklilik olarak karşımıza çıkabilmektedir.

Hastanın nakli, herhangi bir lokasyon içerisinde olabilir. Gerekli olan sağlık hizmetleri için, hastanın belli tedavilerin uygulanması adına özel ambulans hizmeti alınmaktadır. Acil sağlık hizmetleri ya da sabit konumdaki ambulanslar gibi birçok hizmet, Teta Sağlık merkezimiz içerisinde aktif bir şekilde sağlanmaktadır.