Saç Uzatan En Etkili Maskeler

Saç uzatmak istiyorsanız evinizde hazırlayacağınız saç uzatma maskeleri ile 1 ayda 4-5 santim saçlarınızı uzatabilirsiniz. Hemde saç uzatırken çok sağlıklı ve kırıkların oluşmasını engelleyen , saçlara hacim veren saç maskesi tarifleri ile uygulayabilirsiniz.

Saç Uzatma Maskeleri

Saç uzatma maskeleri ile evinizde rahatça hazırlayabileceğiniz doğal malzemeler ile yapıldığından dolayı çok kolaylıkla malzemeleri bulabilir ve hazırlayabilirsiniz.

Saç uzatan maskeler saçlarınıza yararı olduğu kadar saç derisine de faydası vardır. Örneğin saç derisinde kuruma veya aşırı yağlanma olanların saçlarındaki saç problemlerini tedavi eder ve sağlığına kavuşturur.

Saç Maskeleri için Kullanılan Malzemeler

Sizlere aşağıda sıralayacağımız malzemeler saçlarınızın uzamasına yardımcı olacağı gibi aynı zamanda saçlarınızın problemlerini de çözen malzemelerdir. Aşağıdaki tüm malzemeleri isterseniz tek başına isterseniz de birleştirerek kendinize uygulayabilir ve kişisel saç maskesi hazırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Zeytinyağı : Zeytinyağı özellikle de sızma zeytinyağı saçlar için inanılmaz bir nemlendiricidir. Kurumuş olan saçları nemlendirirken saçlarınızı yumuşacık yapar. Aynı zamanda yıpranmış , boyanmış ve kırılmış saçlara kullanıldığında tedavi eder.

Süt ve Yoğurt : Süt ve yoğurtta saçı yumuşatan saç maskesi malzemelerindendir. Saça uygulanan süt ve yoğurt saçların daha güzel görünmesini sağlar.

Yumurta : Saçlara uygulanan yumurta maskesi içerisinde barındırdığı yüksek protein ile saçları beslerken aynı zamanda saçların hacim kazanmasını sağlar. Daha sağlıklı ve hacimli saçlar için saçlarınıza yumurta kullanabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı : Hindistan cevizi yağı kurumuş saçlar için çok iyi bir nemlendiricidir. Saçları ve saç derisini yumuşatır.

Bal : Saç maskelerinde en çok kullanılan bal , saçlarınızın kurumasına ve donuk gözükmesi karşı savaş açar. Eğer saçlarınızın ucu sürekli olarak kırılıyorsa mutlaka bal kullanmalısınız. Bal hem kırıkları giderir , hem saçları parlatır hemde derinlemesine nemlendirir.

Limon : Yağlı saçlar için kullanılan limon,  saç ve saç derisindeki yağlanmayı giderir. Aynı zamanda gözeneklerin sıkışmasını ve yağ üretimini dengeler. Saç maskesinde kullanacağınız limonu bir litre su içerisine sıkıp son durulama suyunda masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Ancak çok fazla uygularsanız saçlarınızın rengini bir ton kadar açar.

Elma Sirkesi : Elma sirkesi de limon gibi saçlardaki fazla yağı alır ve saç derisini derinlemesine temizler. Elma sirkesi aynı zamanda saçlardaki kepeklenmenin de önüne geçer.

Saç Uzatan Doğal Maske Tarifleri

Besleyici Yumurta Maskesi : Saç telleri proteinden oluştuğundan saçları besleyecek olan doğallık yumurta içerisinde mevcuttur. Yumurta saçlar için çok faydalıdır. Aynı zamanda yumurta içerisinde var olan patasyum , yıpranmış ve kırılmış saç tellerini onarır. Yumurta içerisinde bulunan D vitamini saç dökülmesi engellerken B12 vitamini ise saçların hızlı uzamasını destekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİZMETLERİMİZ

Teta Sağlık Kabini

Feyzullah Mahallesi Tarla Sokak No:12/A Maltepe İstanbul

bizi arayın

ACİL DURUMLAR İÇİN İLETİŞİM HATTI