Göğüs Zayıflatma Yöntemleri

Göğüsler kadınlarda güzellik kriterleri gibi gözükse de aşırı büyük göğüsler kötü görünüme gebe durabilir. Büyük göğüsler çok dikkat çektiğinden dolayı kadınlar rahat hareket etmekte çekinirler ve bazı kadınlar sürekli göğüslerini saklama psikolojisi içine girerler. Göğüsleri büyük olan kadınlar istedikleri giysi parçasını bulmakta zorluk çekerler. Çoğu kadın üst giysi parçalarını özel olarak diktirerek bu mağduriyetlerini gidermektedir.

Toparlayıcı sutyenler büyük göğüslü kadınların mağduriyetini biraz da olsa gidermektedir. Büyük göğüslerde ayrıca boyun ağrısı ve bel ağrısı gibi sağlık sorunları da yaşanmaktadır. Dik yürüyüş yapamadıklarından ötürü zamanla bel bölgesinde eğrilik oluşmaktadır.

Bu durum ise vücut yapısının bozulmasına neden olmaktadır. Büyük göğüslerde diğer bir sorun ise, göğüs altında oluşan pişiktir. Her ortamda göğüs altındaki deri havalandırılmadığı için göğüs altındaki deride pişik oluşarak ağrıya neden olmaktadır.

Göğüslerin büyük olmasından rahatsızlık duyan kadınlar bıçak altına yatmamak için göğüs küçültme egzersizleri yapmaktadır. Bu egzersizler sürekli yapıldığı takdirde faydasını göstermektedir. Göğüslerin büyük olmasına genetik faktörler neden olabileceği gibi git gide yaygınlaşmakta olan obezite de sebep olmaktadır. Alınan kilolarla göğüslerde büyüme meydana gelir.

Hem Omuz Hem de Göğüs Kaslarını Çalıştırır

Göğüs bölgesi zayıflamasına en etkili egzersiz şınavdır.Şınav hem omuz hem de göğüs kaslarını çalıştırmak için oldukça faydalıdır. Şınav çekerken nasıl pozisyonda durulması gerektiği bilinmelidir. Yanlış pozisyon göğüs bölgesi zayıflamasına hiçbir etkide bulunmaz.

Şınav için en etkili pozisyon karnınızın üstüne yatarak bacaklarınızı gergin duracak şekilde uzatmaktır. Vücudun dengede durması ve vücuda destek sağlamak için parmaklarınız birbirinden ayrı şekilde durması gerekir.

Ayrı duran parmaklarınız ile avuç içi bölgesini sert bir şekilde yere bastırarak göğüs bölgesini yukarı doğru itin ve böylece en az 30 saniye boyunca kalın ve daha sonra tekrar göğüs bölgesini aşağıya doğru indirin. Bu şekilde 10 dakika aynı hareket tekrar edilmeli. Bu egzersizi günde iki kez 5′ er defa tekrarlamanız göğüs bölgesinin zayıflama için fayda edecektir.

Vücudu İnceltir Aynı Zamanda Göğüs Üzerindeki Yağları Eritir

Göğüslerdeki yağ seviyesini azaltmakta tempolu ve yavaş bir şekilde koşu yapmak oldukça etki göstermektedir. Her sabah ve her akşam tempolu yürüyüş yapabilirsiniz. Tempolu yürüyüş hem vücudu inceltir hem de göğüs üzerinde etkili olarak göğüsteki fazla yağları eritir.

Göğüs bölgesinin zayıflaması için günde en az 30 dakika tempolu bir yürüyüş yapmalısınız. Eğer yürüyüş yapma imkânınız yoksa bunu ev içinde de yapabilmeniz mümkündür. Tempolu ve yavaş bir şekilde evin içinde yürüyüş yaparak aynı etkiyi görebilirsiniz.

Yüzme Yaparken Atılan Kulaçlar Omuz ve Göğüs Kafesini Çalıştırır

Göğüsleri küçültmek için çok sağlıklı bir diğer spor aktivitesi ise yüzmedir. Yüzme daha çok yaz aylarında yapılacak aktivitelerin başında gelmektedir. Yüzerken bütün kaslar aynı anda çalışır. Ayrıca yüzmede atılan kulaçlar omuz ve göğüs kafesini çalıştırır.

“Omuz ve göğüs kısmı çalışan yüzme sporunda bu yöntem göğüs bölgesindeki yağı azaltır ve göğüsleri şekillendirmeye ve göğüsün sarkmamasına yardımcı olur.” Eğer yüzme imkânınız yoksa ve ya yüzmeyi bilmiyorsanız evin içinde kulaç hareketi yaparak da göğüs bölgesi inceltilebilir.

Dik Pozisyonda ve ya Oturarak Yapabilirsiniz

Göğüs bölgesini zayıflatmak için hafif halter kaldırabilirsiniz. Halteri dik pozisyonda ya da oturur vaziyette yapabilirsiniz. Düzenli olarak en az 15′ er defa her iki elinize aldığınız halteri ilk önce havaya daha sonra yavaş bir şekilde aşağıya doğru indirilerek gerçekleştirilir. Bu yöntem aynı zamanda kol bölgesi kas yapımına da yardımcı olmaktadır.

Günlük Yaşamda Asansör Yerine Merdiven Kullanılmalı

Merdiven çıkmakta göğüs bölgesi zayıflamasına yardımcı olmaktadır. Her gün düzenli olarak 15 ile 20 dakika merdivenlerden inip çıkılmalıdır. Merdiven çıkmak etkili bir yağ yakıcı aktivite olduğundan günlük yaşamda da asansör yerine merdiven kullanılmalıdır.

Günlük 20 Defa Tekrarlanmalıdır

Hip Shift için ayaktayken vücut düz bir şekilde tutulur. Daha sonra eller yere doğru paralel bir şekilde uzatılır ve avuç içler birbirine geçirilir. Bilekler ve avuç içleri sımsıkı tutulurken işaret parmağı bırakılır. Nefes alırken kalça sağa doğru itilir ve geri başlama pozisyonuna gelirken nefes verilir. Bu hareket göğüs bölge zayıflamasına yardımcı olduğundan günde 20 defa yapılması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİZMETLERİMİZ

Teta Sağlık Kabini

Feyzullah Mahallesi Tarla Sokak No:12/A Maltepe İstanbul

bizi arayın

ACİL DURUMLAR İÇİN İLETİŞİM HATTI