Far Lekeleri Nasıl Çıkarılır?  Far Lekelerini Çıkarma Yöntemleri Nelerdir?

Hanımların göz makyajı yapmak için kullandıkları far, estetik duruşa ve makyaja katkısı ile oldukça rağbet gören bir makyaj malzemesidir. Fakat bazı zamanlarda giysilere bulaşan, yastık kılıflarına bulaşan far lekeleri bizi tedirgin etmektedir.

Far lekeleri yağlı ve boyalı oldukları için inatçı lekeler arasındadır. Far lekesinin bulaştığı yeri etere batırılmış bir bezle silmek ve daha sonra sabun ile durulamak akla ilk gelen çözümlerden biridir. Far lekesinin üstüne sabun sürüp birkaç saat bekletmelisiniz ve daha sonra durulamalısınız. Üstüne pamuk yardımı ile oksijenli su sürüp bekleterek de lekeyi kolaylaştırarak sabun ile durulayabilmeniz mümkündür.

Pratik çözümlerden biri de limonlu su ya da sirke ile hazırlanan karışımlar lekenin üzerine dökülerek temizlenmesi sağlanabilir. Kumaşa zarar vermeyen yöntemler pratik olabilir ancak zaman gerektiren uygulamalardır. Çok hızlı ve etkili yöntemler kumaşa zarar verebilme ihtimali fazla olduğu için daha az tercih edilmektedir.

Far Lekesi Bulaşan Yere Ne Yapmamalıyız!

Kesinlikle sıcak su ile yıkanmaması gerekir far lekesi. Kimyasal içeriğinden dolayı oldukça farklı yapıda olan far lekesinin bir kadının başına gelmemesi pek mümkün değildir! Bilinçsizce çözümler denendiği zaman daha da yayılır, çoğalır ve temizlenmezler. Evinizde far lekesini kendi başınıza çıkarabilmek için bilinçsizce uygulamalar yerine bilinçli yöntemler kullanarak ve bunları kullanırken biraz sabırlı davranarak far lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİZMETLERİMİZ

Teta Sağlık Kabini

Feyzullah Mahallesi Tarla Sokak No:12/A Maltepe İstanbul

bizi arayın

ACİL DURUMLAR İÇİN İLETİŞİM HATTI