Dolanmış Saçlar Nasıl Açılır?

Saçlar aşırı yağlanma , saçların kırılması , saçın kuruması gibi nedenlerden dolayı saçlarda dolanma olur. Akşam yastığa kafanızı koyarsınız ve sabah kalktığınızda ayna karşısına geçince bir bakarsınız ki saçlar birbirine girmiş ve dolanmış. Yada banyo sonrasında saçlarınıza attığınız havlunun açılmasından sonra saçların birbirine dolanması gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Dolanmış Saçlar Nasıl Açılır?

Dolanmış saçlar genel olarak kıvırcık saçlı kişilerde görülmekle beraber düzenli bakım yapmayanlarda da dolanmış saç sorunu görülebilir. Saçların dolaşmasını engellemek için saçların sürekli nemlendirilmesi gerekmektedir. Saçların doğal yağ seviyesini koruyabilmek için saçların dolaşan bölgelerini açarken oldukça sakin olmalısınız. Aksi halde sabırsız olur ve saçı zorlarsanız saçlarınız kopabilir ve elinizde saç kalabilir.

Dolaşmış Saçlar Nasıl Açılır?

Sizlere dolaşmış bir saçın nasıl açılacağını yazıp ardından da düğümlenmiş bir saçın nasıl açılacağı hakkında bir video paylaşalım.

Saç Bakım Kremi Kullanın

Dolaşmış saçları açmak için banyo sonrasında saçlarınızı yumuşatan bir bakım kremi kullanın. Bakım kremini saçlarınızın diplerinden uçlarına kadar sürün ve uygulayın. Saç bakım kreminin en az 3-5 dakika boyunca kafanızda kalmasını sağlamakla beraber saç diplerinize masaj yapmayı da unutmayın. Sonrasında bol su ile saçlarınızı yıkayabilir ve kuruma işlemini sadece havlu ile yapabilirsiniz. Saçları karışan kişilerin fön kullanması tavsiye edilmez.

Saçlarınızı Tutam Tutam Ayırın

Saçlarınızı çok büyük olmayacak şekilde tutam tutam ayırın ve bir tokayla tutturun. Hatta eğer bulabilirseniz saç dolaşmasını engelleyen spreyler var. Bu spreylerden saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bulunması biraz zor olsa da kozmetik ürünü satan yerlere sipariş verdirebilir veya internet üzerinden satın alabilirsiniz. Eğer saç dolaşmasını engelleyen spreyi bulamazsanız aşağıdaki adımlara geçebilirsiniz.

Düğümlenen bir saçınız varsa mutlaka kalın tarak kullanın ve hiç bir şekilde saçlarınızı zorlamayın. Büyük düğümleri açtıktan sonra ince tarak ile tarayabilirsiniz. Dolaşmış olan saçları açarken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan bir tanesi de saçların nemli ve yumuşak olmasıdır. Kuru olan saçlarınızı açmaya çalışırsanız mutlaka saçlarınızı kopartır ve dolaşmasına daha çok katkıda bulunmuş olursunuz.

Eğer saçlarınızın dolaşmasını engellemek ve bir daha olmamasını istemiyorsanız düzenli olarak bakım yapmalı ve haftada en az 1 kere nemlendirici ve saç bakım maskesi uygulamalısınız.

Şimdi sizlere düğümlenmiş saçlar nasıl açılır? adlı  videoyu paylaşmak istiyorum. Böylece hem görerek hemde dinleyerek uygulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİZMETLERİMİZ

Teta Sağlık Kabini

Feyzullah Mahallesi Tarla Sokak No:12/A Maltepe İstanbul

bizi arayın

ACİL DURUMLAR İÇİN İLETİŞİM HATTI