Doğal Yağlarla Gençlik Elde Edin

Güzellikte doğal uygulamalar herkes tarafından ilgi görüyor. Bunlar arasında bulunan bitkisel yağlar güzellikte harikalar yaratıyor. Birçok insan, doğal yağlar ile ilgili araştırmalar yapıyor. Hangi bitkisel yağın neye yaradığını araştırıp kendi cildinde uyguluyor. Paralı, pahalı ve yapay olan ürünlerdense, doğal ürünler ile yapılan maskeler, kürler ve peelingler daha çok tercih edilmelidir. – Lekeli, kırışan ve yıpranan ciltler için bitkisel yağlar çok etkilidir.

– 25 yaşındaki biri 35 gösterebiliyor. Bunun nedeni bakımsızlık ya da yanlış kullanılan ürünlerdir. Doğal yağlar ile genç bir görünüm elde edebilirsiniz.

Cilt İçin Yararları

– Cildin yaşlanmasına engel oluyor.

– Cildin hücre etkinliğini harekete geçirerek kırışıklıkları önlüyor.

– Kronik rahatsızlıkları ortadan kaldırıyor.

– Portakal ve biberiye uçucu yağı, soya, gül, kayısı çekirdeği, susam, günebakan çekirdeği, buğday, cevizden elde edilmiş yağlar bulunmaktadır. Bu yağların hepsi cildin ihtiyacı olan etkin maddelerin harekete geçmesini sağlamaktadır.

– Üzüm çekirdeği yağı, saf zeytinyağı, ısırgan otu tohumu yağı kırışıklıklara karşı çok etkili olan yağlardır.

– Gençlik yağı(jugendöl) olarak bilinen bu yağ, döküman dayanıklılığın korunmasına, yeniden oluşumun güçlendirmesine etkisi çoktur. Ayrıca bağışıklık sistemini ve direncini destekliyor. A ve E vitaminleri ciltler için çok önemlidir. Soya yağı A, buğday E vitaminlerini içeriyor. Üzüm çekirdeği yağı, hem E vitaminini içeriyor ve hem de çok güçlü bir antioksidan olduğu bilinmektedir.

Bitkisel Yağlar Nasıl Kullanılıyor?

 Bu yağları cilde uygulamadan önce yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve gözeneklerin açılmasını sağlayın. Bu işlemi yapmadan önce cildinizin temiz olması çok önemlidir. Hafifçe masaj yapmayı ihmal etmeyin. Sürülen bölgede en az yarım saat kadar kalmalı ki etkisini göstersin. Yarım saat sonra cildinizi iyice temizleyin. Bu işlemi düzenli uygulamanızda fayda vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİZMETLERİMİZ

Teta Sağlık Kabini

Feyzullah Mahallesi Tarla Sokak No:12/A Maltepe İstanbul

bizi arayın

ACİL DURUMLAR İÇİN İLETİŞİM HATTI