Dayanıklı ve rahat hasta yataklarının çeşitleri

Yatalak ve felçli hastaların hayatlarını kolaylaştırmak amacı ile üretilen hasta yatakları değişik özelliklerde üretilmektedir. 2 motorlu, 3 motorlu ve 4 motorlu olarak üretilen hasta yatakları hastaların ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmıştır. Bu hasta yatakları elektrikli olup kumanda yardımı ile kolay bir şekilde hareket ettirilmektedir.

Yatalak olan kişiler uzun süre aynı pozisyonda yattığı zaman vücutlarında özellikle sırt bölgesinde yaralar ortaya çıkmaktadır. Bu yaraların oluşmasının engellenmesinin tek yolu ise hastanın belli sürelerde pozisyon değiştirerek yatmasıdır. Böyle durumlar için üretilen hasta yatağı 30 derece sağa ve sola doğru hareket etme kapasitesine sahip olduğu için yatak hareket ettikçe kişi de otomatik olarak farklı pozisyonlarda yatmış olur. Kumanda yardımı ile kontrol edilen hasta yatağı baş kısmı veya ayak kısımları kolaylıkla hareket ettirilebilir.

 Hasta Yatakları Çeşitleri Nelerdir?

Evlerde veya hastanelerde hastaların rahat edebilmesi için üretilen hasta yatakları değişik özelliklerde üretilmiştir. Hasta yatağı çeşitleri arasında 4 parçalı hasta yatağı, lazer kesim hasta yatağı, visco hasta yatağı, antibakteriyel hasta yatağı, lazımlıklı hasta yatağı, baklava dilimli havalı yatak ve boru tipi havalı hasta yatağı gibi modeller bulunmaktadır. 4 parçalı hasta yatağı oldukça sağlam ve konforlu bir yataktır. Yatak 4 parçadan oluştuğu için hastanın hareket etmesi oldukça kolaydır. Ortopedik olan 4 parçalı hasta yatağı hasta karyolasına uygun olarak üretilmiştir.

Evlerde veya hastanelerde yatalak hastalar için tercih edilebilecek en iyi yataklardan bir tanesidir. Lazer kesimli hasta yatağı ise lazer kesimlerinden dolayı kolaylıkla hava alabilmektedir. Bu yüzden doktorlar tarafından en çok tercih edilen yatak türüdür. 90 cm eninde ve 1.90 cm boyunda üretilen bu yatak üzerinde bulunan kılıf sayesinde kolay bir şekilde temizlenmektedir.

 Hasta Yatağı Özellikleri

Silinebilir ve yıkanabilir bir kılıfa sahip olan visco hasta yatağı oldukça konforludur. Ortam sıcaklığına duyarlı olarak üretilen visco hasta yatağı tamamen ortopedik ve yaysız olmasından dolayı hastalar tarafından tercih edilir. Antibakteriyel hasta yatağı ise deri kılıfı, kolay temizlenebilir olması, hijyenik yapısı ve ortopedik olmasından dolayı hasta yatakları arasında tercih ediliyor. Yatalak hastalar için en büyük problem olan büyük tuvalet sorunu için üretilmiş olan lazımlıklı hasta yatağı içinde yer alan sürgülü lazımlık sistemi sayesinde yatak kolay bir şekilde temizlenmektedir. Bakteri tutmaz kılıf kullanılan bu hasta yatağı aynı zamanda yüksek konfor sağlamaktadır.

Baklava dilimli havalı yatak ise hasta üzerinde masaj etkisi yaratması nedeni ile tercih ediliyor. Hasta yatakları arasında en kullanışlı ve konforlu olanlardan bir tanesi de boru tipi hasta yatağıdır. Bu yatak dayanıklı PVC’den üretilmiştir ve oldukça uzun ömürlüdür. Yatak içinde bulunan motor sayesinde yataktaki borular hava ile dolarak yatağı meydana getirirler. Birbirinden farklı özelliklerdeki yataklar ile hastaların rahat etmesi mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİZMETLERİMİZ

Teta Sağlık Kabini

Feyzullah Mahallesi Tarla Sokak No:12/A Maltepe İstanbul

bizi arayın

ACİL DURUMLAR İÇİN İLETİŞİM HATTI