Cilt İçin Tavsiye Edilen 10 Doğal Yağ

Cilt dokumuz kendi kendine yağ üretiyor olsa da dönem dönem beslenmesi için dışarıdan takviyeye ihtiyaç duymaktadır. Özellikle yağda çözünen A,D,E ve K vitaminlerinin emilimi için dışarıdan uygulanan yağlar önemlidir. Cilt için tavsiye edilen 10 doğal yağ örneğini sizin için toparladık.

Badem Yağı

Cilt için tavsiye edilen 10 doğal yağ listesinde her maskenin olmazsa olmazı badem yağı ilk sırayı almaktadır. Onarıcı yapısı nedeniyle saç maskelerinin yanı sıra topuk çatlakları için de yoğun olarak önerilen badem yağı hem ucuz hem de kısa sürede etki gösteren bir yağdır.

Hindistan Cevizi Yağı

Kış aylarında yıpranan cildin derinlemesine bakımı için önerilen bu yağ biraz pahalı olmakla beraber en etkili cilt onarım yöntemidir.

Argan Yağı

Son dönemlerde saç bakımı için yoğun olarak kullanılan bu yağ kuru yağ olması nedeniyle cilt üzerinde kalıntı bırakmaz. Bu nedenle tüm maskelerinize ve kozmetik cilt toniklerinize dahil edebilirsiniz.

Zeytin Yağı

Halis zeytin yağı bulduğunuzda yem çiğ olarak tüketmeniz hem de tüm maskelerinize dahil etmeniz daha güzel bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Bunlarla beraber saç sağlığı için de besleyici ve onarıcı özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Üzüm Çekirdeği Yağı

Üzüm bilinen en güçlü antioksidan bitkilerdendir. Yani hücrelerimizin yaşlanmasını önlediği gibi güçlü olmasını da sağlar. Bu nedenle özellikle üzüm çekirdeği yağını hassas ciltlerin maske olarak kullanması daha parlak ve daha sağlıklı görünüme ulaşmayı garantileyecektir.

Lavanta Yağı

Sakinleştirici ve dinlendirici özelliği nedeniyle duş jeliniz içerisine karıştırabilirsiniz. Aynı zamanda ferahlatıcı özelliği sayesinde kalıntı bırakmadan cildinizi yumuşatır.

Jojoba Yağı

Yağlı ciltlerin en büyük sorunu akne ve sivilce oluşumudur. Jojoba yağı akne ve sivilce oluşumunu engellediği gibi cildi de sıkılaştırır.

Avokado Yağı

Yaşlanma karşıtı meyvelerden biri olan Avokado özellikle yap olarak cilde uygulandığında gençleşmenizi sağlayarak kırışıklık görünümünü yok eder.

Şeftali Çekirdeği Yağı

İçerisinde bulunan vitaminler sayesinde cildi güçlendirir.

Hint Yağı

Tek başına kullanımı pek önerilmese de farklı yağlarla kullandığınızda diğer yağların etkisini güçlendiren bir yağ olması nedeniyle özellikle maskelere dahil edilmesi gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİZMETLERİMİZ

Teta Sağlık Kabini

Feyzullah Mahallesi Tarla Sokak No:12/A Maltepe İstanbul

bizi arayın

ACİL DURUMLAR İÇİN İLETİŞİM HATTI