Cilt Beyazlaştırıcı Tonik Nedir ve Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır

Pirinç Cilde oldukça faydalı bir besindir. Asyalı kadınların ciltlerinin pürüzsüz olmasında pirincin önemli bir rolü olduğu düşünülmektedir. Pirinç tarlalarında çalışan kadınların başka su kaynağı olmadığı için pirinç sularında yıkanmak zorunda kalmaları ciltlerindeki düzgünlüğün ve güzelliğin temel sebebi olarak kabul görmüştür. Çünkü pirincin içinde güneşten koruyucu bir enzim bulunması ve güneşten koruyucu başka bileşenler ihtiva etmesi bunda temel etkendir. Pirinçten maske ve tonik şeklinde yararlanarak daha beyaz cilt sahibi olmak mümkündür. Bu maskenin nasıl yapılabileceğini aşağıda okuya bilirsiniz.

Pirinç Maskesi

Gerekli malzemeler sadece pirinç ve süttür.

Pirinç tozunuzu mutlaka siz hazırlayın ve marketlerde satılan pirinç unlarını tercih etmeyin. Bu unların içinde birçok katkı maddesi mevcuttur. O nedenle tuz öğütücü ile birlikte pirinci pudra şekeri inceliğinde kendiniz öğütün. Süt ile karıştırarak krem kıvamını yakalamaya çalışın. Krem haline getirdiğiniz karışımı yüzünüze aşağıdan yukarı bir hareketle sürün. Bu krem yüzünüzde tam 20 dakika kalsın ve daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Yüzünüz ile boynunuz arasında renk farkı oluşmaması için bazen boynunuza da bu maskeyi tatbik edin.

Pirinç Toniği

Esasen pirinçte bekletilmiş sudur. Bir kâse pirinci bir kap içerisine koyun ve üzerine pirinci iki parmak geçecek şekilde soğuk su ekleyin ve kaşıkla iki üç tur karıştırın. 3 dakika bekledikten sonra suyu başka bir kaba ince süzgeçle süzün. Bu su ile yüzünüzü yıkayın ya da bu suyu yüzünüzün her bölgesine ellerinizle yedirin. 5 dakika sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın ya da daha etkili olması için ıslak bir bezle yüzünüzü sadece silin.

Pirinç maskesi ya da toniğini yüzünüze haftada 2-3 defa uygulayın. 2 ay aralıksız bu yöntemleri uyguladığınızda cildinizdeki beyazlığı fark edeceksiniz ve etrafınızdakiler de fark edecektir. Ayrıca bu maskeler kırışıklık sorununa da iyi gelmektedir. Elbette cilt beyazlaştırmaya yarayan kozmetik ürünler de mevcuttur. Ama yukarıda açıkladığımız pirinç maskesinin olumsuz hiçbir yanı tespit edilmiş değildir. O nedenle son derece sıhhatli ve yan etkisi olmayan bir cilt beyazlaştırma maskesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİZMETLERİMİZ

Teta Sağlık Kabini

Feyzullah Mahallesi Tarla Sokak No:12/A Maltepe İstanbul

bizi arayın

ACİL DURUMLAR İÇİN İLETİŞİM HATTI