Bitki Yağlarıyla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Cildiniz İçin 7 Etkili Bitkisel Yağ

Cilt bakımı konusunda artık pahalı ürünlerin pabucu dama atıldı. Kadınlar doğal yöntemlere yönelmeye başladı. Aslında bu konuda bulunan sınırsız imkanlar göz önünde bulundurulduğunda, pahalı ürünlere para yatırmak gereksiz bir hal alıyor. Dermatologların öneri ve tavsiyeleri doğrultusunda, doğal yollara başvurmak hem ucuz hem de verimli sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Cilt bakımının çeşitli aşamaları bulunmaktadır. Cildi beslemek, yenilemek, arındırmak için çeşitli yollara başvurulmaktadır. Cilt bakımı konusunda en sık tercih edilen yöntem ise bitki yağlarıdır. Mucizevi etkileri olan bitki yağları doğal olmalarının yanında, yarattıkları büyük etkileri ile kadınların gözdesi olmuş durumdadır.

Mucizevi Yağların Etkileri

Etkin bir cilt bakımı isteyen kişinin aşağıdaki bitki yağlarını kullanması oldukça avantaj sağlayacaktır. Bu bitki yağları etkili cilt bakımının vazgeçilmezleri arasındadır. Ancak doktorunuza danışmayı unutmamak lazım…

  • Papatya Yağı: Cildin her zaman terapiye ihtiyacı vardır. Bu noktada papatya yağı imdada koşuyor. Cildi besleyen papatya yağı, bunun yanında yüz temizliğini sağlıyor ve cildi rahatlatıyor.
  • Lavanta Yağı: Akne tedavisinde verimli sonuçlar elde edilmesini sağlayan lavanta yağı, doktor önerisine başvurularak kullanılmalıdır.
  • Badem Yağı: Çatlak ve kırışıklıklara iyi gelen badem yağı, aynı zamanda kaş ve kirpikleri besleyerek daha gür olmalarını sağlıyor. Bu nedenle özellikle kirpik bakımında tercih edilmelidir.
  • Yosun Yağı: Cilt masajında muhakkak kullanılması gereken bu yağ, kan dolaşımını arttırmakta dolayısıyla selülit oluşumunu engellemektedir.
  • Menekşe Yağı: Antibakteriyel özellikteki menekşe yağı, vitamin içeriği bakımından oldukça zengindir. Mikroplar üzerinde kırıcı etkisi olan yağ, hassas cilt tiplerinde dikkatli şekilde kullanılmalıdır.
  • Havuç Yağı: Renk problemi olan ciltlerde, sorunun çözümü havuç yağıdır. Renk dengesini düzenleyen havuç yağı, tüm cilt tiplerine uygundur. İçerdiği vitaminler sayesinde cildi beslemektedir.
  • Kayısı Yağı: Cilt temizliğinde kayısı yağı kullanımı verimli sonuçların alınmasını sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİZMETLERİMİZ

Teta Sağlık Kabini

Feyzullah Mahallesi Tarla Sokak No:12/A Maltepe İstanbul

bizi arayın

ACİL DURUMLAR İÇİN İLETİŞİM HATTI