Banyoyu Sabah Mı Yapalım Yoksa Akşam Mı Yapalım?

Hem temizlik için, hem de rahatlamak için banyo yapmak vücudun vazgeçilmezlerindendir. Temizliğin yanı sıra günün getirdiği stres ve sıkıntılar banyo ile atılmaktadır. Hijyenin yanında psikolojik arınma sağlayan banyonun, saatleri ise kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kimileri sabah kalkar kalmaz banyo yaparken kimileri ise dışarıdan eve adım atar atmaz soluğu banyoda almaktadır. Birey eve geldiğinde günün yorgunluğunu atmak ve biran önce rahatlamak istiyorsa direkt olarak banyoya girmesi daha mantıklıdır.

 Sabahları ayılamayan, kendine gelemeyen kişilerse işe ya da okula gitmeden önce sabahları banyo yapmayı tercih etmektedir. Ancak sabah banyoları zaman açısından sorunlar doğurabilmektedir. Sabah banyosunda harcanan süre, uyku, kahvaltı ve diğer işlerden ödün verilmesi anlamına gelmektedir. Tabi ki tüm bunları yetiştirmeyi başarabilen insanlar da vardır.

Bilimsel Olarak Net Değil

 “Sabah mı, yoksa akşam mı banyo yapmak gerekir?” bu konu bilimsel olarak netlik kazanmamıştır. Bu nedenle kişiler kendilerine hangi yol uyarsa onu tercih etmektedir. “Sabah ya da akşam banyo yapılmalı” şeklinde bir telkinde bulunmak, bu nedenlerle etik olmaz. Ancak şunu belirtmekte fayda var ki; kişi kendini nasıl daha rahat hissedecek ise o şekilde duşunu almalıdır.

 Sabahları güne zinde başlamak isteyenler kesinlikle sabahları ılık banyo tercih etmelidirler. Ancak günün stresinden kurtulmak isteyen ve rahat uyku çekmek isteyenler gece banyosunu tercih etmelidirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİZMETLERİMİZ

Teta Sağlık Kabini

Feyzullah Mahallesi Tarla Sokak No:12/A Maltepe İstanbul

bizi arayın

ACİL DURUMLAR İÇİN İLETİŞİM HATTI