Ayran Diyeti İle Kilo Vermek Mümkün mü?

Kısa sürede hızlı kilo vermek isteyen kişilerin tercihleri arasında, ayran diyeti bulunmaktadır. Süt ürünlerinin vücut için oldukça fazla faydaları bulunmaktadır. Yoğurt hemen hemen her yemeğin yanında servis edilebilecek bir besindir. Bazende yoğurt olarak değilde ayran olarak tüketmek, damak zevkine kalmıştır. Gün içerisinde sürekli tüketilen bu besini diyet yaparken kullanmak, zayıflamaya yardımcı olacaktır. Ayran diyeti sayesinde kısa sürede hızlı bir şekilde kilo vermek mümkün olacaktır.

Ayran diyetinin en çok tercih edilme sebepleri arasında, kolay uygulanabilmesi ve sağlık açısından uygun olmasından kaynaklanmaktadır. Ayran diyetini düzenli bir şekilde uygulandığı zaman haftada 3 ile 5 kilo arasında bir kilo kaybı yaşanacaktır. Gün içerisinde bol bol ayran tüketerek sağlıklı bir şekilde kilolardan kurtulmak mümkün olacaktır. Yapılan şok diyetlerden, ayran diyeti çok fazla sağlıklı olacaktır.

Ayran Diyetinin Gün İçerisinde Tüketimi

Ayranın fazlasıyla tok tutucu bir özelliği bulunmaktadır. Sağlıklı bir şekilde yağlarından kurtulmak isyetenlerin yapacağı bir diyet haline gelmiştir. Ayran diyetine başlandığı an düzenli yapılmasında fayda vardır. Aksi halde zayıflamak mümkün olmayacaktır. Ayran diyetini her öğünde 3 bardak olacak şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Yani sabah 3 bardak, öğle 3 bardak ve akşam 3 bardak olmak üzere tüketilmelidir. Öğünlerin yanında ayrana ek olarak bir şey tüketilmemesi gerekmektedir. Yalnızca akşam öğünlerinin yanında yağsız gıdalar tüketmek zayıflamaya yardımcı olacaktır. Her akşam öğününde ayran yanına hafif besinler tercih edilmelidir. Sade bir sebze çorbası veya bol yeşilliki bir salata tercih edilebilir. Bu şekilde uygulandığı takdirde istenilen kiloya hızlı bir şekilde ulaşılır.

Ayran diyetini uygularken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Ayran diyetini uygulayacak kişilerin kilosu en az 70 olması gerekir. Ayran olarak tüketilecek yoğurdun el yapımı olması daha yararlı olacaktır. Yoğurdun aşırı yağlı olmamasında fayda vardır. Damak zevkine göre ister az yağlı ister light olan yağsız yoğurtlar tercih edilmelidir.

Ayran diyetini uygularken 1 haftayı geçmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayran diyetini ayda bir kere 1 haftalık periyodlar ile uygulanması daha sağlıklı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİZMETLERİMİZ

Teta Sağlık Kabini

Feyzullah Mahallesi Tarla Sokak No:12/A Maltepe İstanbul

bizi arayın

ACİL DURUMLAR İÇİN İLETİŞİM HATTI