Argan Yağı Nedir, Nasıl Kullanılır, Neye İyi Gelir

Son günlerde güzellik ve bakım uygulamalarında çok fazla tercih edilen bir ürün olan argan yağı ana vatanı Fas olan argan ağacı yemişlerinin bir takım işlemlerden geçmesi sonucunda elde edilen bitkisel ve faydalı bir yağ çeşididir. Argan yağının üretim aşaması biraz zor olduğu için diğer bitkisel yağlara göre biraz daha pahalı olarak satılmaktadır. Kozmetik sektöründe daha çok saç bakım ürünlerinde tercih edilen argan yağı daha bir çok faydalı özelliğiyle dikkat çeken bitkisel bir yağdır.

Argan yağının bilinen birçok faydası olsa da yararlı olduğu ya da en çok kullanılan yerler düşünüldüğünde ilk akla gelen çoğunlukla saçlar olmaktadır. Çoğunlukla aklımıza bu cevabın gelmesinin temel sebebi argan yağının içerisinde bulundurduğu besleyici maddeler ile saç tellerini onararak ve besleyerek koparak dökülmelerin önüne geçme, kırıkları azaltma, saça yumuşaklık ve tazelik vererek kolay şekil almasına yardımcı olma ve saça doğal bir canlılık veriyor olmasıdır. Bunun yanında argan yağının daha pek çok kullanım alanı mevcuttur.

Argan Yağını Uygulama

Cilt bakımında yüzü nemlendirmek için argan yağı tercih edilen bir üründür. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa yüzünüzü cilt temizleme suyu ile kirlerden arındırdıktan sonra 2-3 damla argan yağını parmak uçlarınız alarak masaj uygulayarak cildinizin üzerine yedirerek uygulayın. Argan yağını cilde uygulamak kolaydır ve argan yağının kendine has özelliğinden dolayı cildinizde yağlı bir tabaka bırakmaz ve argan yağı cildiniz tarafından kolaylıkla emilir. Ayrıca sıklıkla kullandığınız toniğe birkaç damla argan yağı ilave ederek toniğinizin nemlendirici bir özellik kazanmasını sağlamış olabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak duştan çıktıktan sonra saçınızı kurutmadan nemli saçlarınıza avucunuza damlattığınız 3-4 damla argan yağı ile saç uçları başta olmak üzere tüm saçlarınıza ve saç derinize yağı emdirerek saç nemlendiricisi olarak kullanmış olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİZMETLERİMİZ

Teta Sağlık Kabini

Feyzullah Mahallesi Tarla Sokak No:12/A Maltepe İstanbul

bizi arayın

ACİL DURUMLAR İÇİN İLETİŞİM HATTI