Adet döneminin neden olduğu ağrıdan kurtaracak çözümler

Bir çok kadının her ay maruz kaldığı ve yine bir çok kadın için korkulu rüyaya dönüşebilen adet sancıları – regl ağrıları için elbette bir çok çözüm mevcut. Bir çok kadının ağrılı, sancılı bir dönem olarak atlattığı zor günlerin tarifi tahminimizce pek mümkün değil fakat bilindiği kadarıyla adet sürecinin ilk günleri başlayan ve devamında farklı şiddetlerde devam eden ağrılar için günümüzde bir çok uygulama yapılabilmektedir.

Adet Ağrısı Nasıl Geçer?

Adet döneminde ağrı bilindiği gibi her kadında kanamadan önce ya da kanamayla başlamaktadır. Kimi kadınlarda ağrılara, çeşitli mide ağrıları, mide kasılmaları, kusmalar, baş ağrıları ve ateş gibi bulgular eşlik etmektedir. Kimi kadınlarda ise düşük tansiyon, baş dönmesi, aşırı halsizlik ve yorgunluk görülmektedir.

Adet ağrısına ne iyi gelir?

Regl ağrıları sırasında ve regl döneminde yapılması gerekenleri sizler için araştırdık ve sizlere sunduk. İşte regl ağrılarında yapılması gerekenler;

İlk olarak mutlaka beslenmenize dikkat edin,

Unutmayın zor bir dönemden geçiyorsunuz ve bu dönemde dengeli beslenmeniz oldukça önemli.

Kendinizi mutlu edecek aktiviteler yaparak psikolojinizi olumlu tutmaya çalışın,

Uyku düzeninize dikkat etmeye çalışın ve kendinizi yormayın,

Doktor kontrolünde vücut sağlığınızı olumsuz etkilemeyecek şekilde ağrı kesici kullanabileceğinizi unutmayın fakat mutlaka bir doktora danışın, doktor kontrolünde ilaç kullanın! Asla kulaktan dolma bilgiler ile hareket ederek sağlığınızı riske atmayın!

Bitki çaylarına önem verin!

Unutmayın bitki çayları sizin en büyük yardımcınız olabilir!

Papatya çayı, rezene çayı gibi bitki çaylarını gün içerisinde uygun miktarlarda regl döneminizin başlamasına yakın kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygun dozlarda tüketildiği sürece unutmayın faydalı olacaktır.

Sıcak su torbası kullanabilirsiniz!

Genellikle sıcak su torbaları adet ağrılarının yoğun olduğu dönemlerde oldukça işe yaradığı bilinmektedir. Bunun yanı sıra ılık duş almak, battaniye ya da yastıktan yardım alarak sıcak su torbasını uygulamak sizin yararınıza olacaktır.

Vitamin ve minerallere önem verin!

Vitaminlerinizi ve minerallerinizi vücudunuzdan eksik etmeyin. Unutmayın onlar vücudunuzun en önemli direnç kaynaklarından biri.

Bitter çikolata tüketebilirsiniz!

Yanlış duymadınız bitter çikolata ve doğala yakın çikolatalar tüketebilirsiniz. Çikolata içerisinde bulunduğu kakao ile kaybettiğiniz magnezyumu almanıza yardımcı oluyormuş ?

Bol bol su tüketin!

Unutmayın vücudunuz sıvı kaybediyor bu yüzden normalden biraz daha fazla su tüketmeniz, meyve suyu ve maden suyu tüketmeniz yararınıza olacaktır.

Cinsel İlişki Adet ağrılarını geçirir mi? Mastürbasyon Adet Ağrılarına iyi gelir mi?

Şehir efsanesi mi?

Orgazm ya da cinsel ilişki regl ağrılarına iyi geliyor mu?

Genellikle kulaktan kulağa yayılan cinsel ilişki adet ağrılarına iyi gelir mi? – cinsel ilişki adet ağrılarını geçirir mi bilgisi yaptığımız araştırmalar sonucu doğru çıktı ?

Cinsel ilişki ya da Orgazm sırasında kan akışınız hızlandığı için ve beyninize doğal hormonlar salgılandığı için ağrılarınız hafifleyecektir ?

Kafeinden uzak durun!

Son bir bilgi olarak kafein ve siyah çay, kola gibi gıdalardan uzak durmanız dileğiyle keyifli regl günleri geçirmenizi dileriz ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HİZMETLERİMİZ

Teta Sağlık Kabini

Feyzullah Mahallesi Tarla Sokak No:12/A Maltepe İstanbul

bizi arayın

ACİL DURUMLAR İÇİN İLETİŞİM HATTI